пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Як добратися до озера Синевир?

Якщо Ви любите подорожувати з наплічником, великим чи малим, до озера Синевир Вам допоможуть добратися ваші ноги та громадський транспорт. Маршрутів можна продумати безліч, але я опишу найоптимальніші по часу.
Варіант перший: потягом у Воловець, громадський транспорт, мінімум ногами. У Воловці сідаєте на рейсовий автобус (або попутку) до Міжгір’я. Далі можна пересісти на автобус до с. Синевирська Поляна (ходить раз в день), а там залишається 5 км до озера. Якщо Ви не встигаєте на єдиний автобус, тоді доїжджаєте до с. Синевир, там на таксі (попутці) можна доїхати до озера Синевир (або пішки дійти 15 км, хоча це вже не мінімум ногами).
Варіант другий: потягом у Воловець, громадський транспорт, пішки. В такому варіанті краще вийти між Міжгір’ям та селом Синевир та дійти до села Стригальня, а далі по маркованому маршруту через гору Камянка та Озерна дійти до озера Синевир (відстань 15 км).
Варіант третій: з обласних центрів (Львів, Івано-Франківськ, Ужгород) громадським транспортом, пішки.
Зі Львова (є декілька рейсових автобусів), рейсовим автобусом у напрямку Міжгір’я, за 4,5 год та 60 грн, Ви будете у с. Торунь.
Якщо починаєте Ваш похід на Закарпатті, перш за все вартує добратися до Хуста. З відти рейсовими автобусами, за 2 год та 25 грн Ви будете в Торуні.
З Івано-Франківська курсує один рейсовий автобус та їде 3,5 год до Торуня.
З Торуня починається найкоротша піша частина до озера Синевир. Отже, по долині річки Лопушна 4 км, через хребет до озера Синевир ще 7 км. Також, дещо довший та складніший варіант, з Торунського перевалу (15 км) та з с. Вишків (19 км).
Варіант оптимального пішого походу є тут.
Завжди уточнюйте на залізничних та автовокзалах розклад руху автобусів та потягів. Карпати не Альпи.
Приємної Вам подорожі!

Довідка
Телефони автовокзалів:


Більш детальну інформацію про рух рейсових автобусів можна довідатись тут
Про розклад потягів можете довідатись тут
Адреса НПП «Синевир»: 90041, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевир-Остріки.
Телефон: (03146) 2-76-18, 2-76-12. Факс: (03146) 2-77-40

Немає коментарів:

Дописати коментар